Viimane loosimine ja kampaania kokkuvõte

Lõppes kampaania “Parima ujumisoskusega klass”

Kampaania toimus 01.05–31.05.2023 ja selles osales 2303 õpilast 51-st koolist üle Eesti.

Kampaania eesmärgiks oli motiveerida õpilasi ujuma õppima, teadvustada ujumisoskuse vajalikkust ja selgitada, mida tähendab ujumisoskus. Kampaanias osalemiseks tuli oma klassi õpilastega ujuma minna ja kontrollida, kui paljud lapsed suutsid sooritada ujumisoskuse kompleksharjutuse.

Ujumisoskuse kompleksharjutus kõlab järgnevalt: Hüppa sügavasse vette, uju 100 m rinnuli asendis, sukeldu, too käega põhjast ese, püsi paigal puhates ja asendeid vahetades kolm minutit, uju seejärel 100 m selili asendis ja välju veest.

Kampaanias osales 128 klassi 51-st koolist üle Eesti.

Ujumisoskuse kompleksharjutusega said edukalt hakkama 80% õpilastest.

Neid klasse, kus terve klass proovis kompleksharjutust teha ja kus kõik õpilased sellega ka edukalt hakkama said, oli sel aastal 19.

Oleme tänulikud kõigile õpetajatele, kes lastele ujumisoskuse sõnumit jagasid ja klassid kampaaniasse kirja panid.
Kõigi osalenud klasside õpetajate vahel läks loosi Tervise Paradiis spaa–hotell & veekeskuse kinkekaart, Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi kolm perepääset ja Ahhaa Teaduskeskuse perepääsmed.

Loosiõnn naeratas Torma Põhikooli, Valga põhikooli, Tallinna Õismäe Gümnaasiumi, Järveküla kooli, Ristiku Põhikooli, Elva Gümnaasiumi, Haapsalu linna algkooli, Kääpa põhikooli ja Rocca al Mare kooli õpetajatele. Võitjatega võtame ühendust.

4. loosimises olid kogu klassile laual PwoSwim ja Super Skypark auhinnad. ProSwim kinkekaardid võitis Tõrvandi kooli 2e klass. Super Skyparki läheb Tartu Tamme kooli 3c klass. Palju õnne!

Palju õnne kõikidele osalejatele ja võitjatele!

Eesti Ujumisliit tänab kõiki, kes kampaanias osalesid ja aitasid vahetult enne suve laste ujumisoskusele tähelepanu pöörata ning seda veel paremaks muuta!

Samuti soovime tänada kampaania toetajaid – Kalev Spa Hotell & VeekeskusTervise Paradiis spaa–hotell & veekeskusSuper Skypark, Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum, Kadarbiku Köögivili, V Spa vee- ja saunakeskus, Ahhaa Teaduskeskus, Sportland ja Arena – Proswim – Aitäh!

Täname ka Kregor Zirki!

Ilusat suvepuhkust!