Parima ujumisoskusega klassi kampaania selleks aastaks läbi

Lõppes kampaania “Parima ujumisoskusega klass”

Kampaania toimus 01.05–31.05.2023 ja selles osales 2850 õpilast 64-st koolist üle Eesti.

Kampaania eesmärgiks oli motiveerida õpilasi ujuma õppima, teadvustada ujumisoskuse vajalikkust ja selgitada, mida tähendab ujumisoskus. Kampaanias osalemiseks tuli oma klassi õpilastega ujuma minna ja kontrollida, kui paljud lapsed suutsid sooritada ujumisoskuse kompleksharjutuse.

Ujumisoskuse kompleksharjutus kõlab järgnevalt: Hüppa sügavasse vette, uju 100 m rinnuli asendis, sukeldu, too käega põhjast ese, püsi paigal puhates ja asendeid vahetades kolm minutit, uju seejärel 100 m selili asendis ja välju veest.

Kampaanias osales 163 klassi 64-st koolist üle Eesti.

Ujumisoskuse kompleksharjutusega said edukalt hakkama 84% õpilastest.

Neid klasse, kus terve klass proovis kompleksharjutust teha ja kus kõik õpilased sellega ka edukalt hakkama said, oli sel aastal 48!

Oleme tänulikud kõigile õpetajatele, kes lastele ujumisoskuse sõnumit jagasid ja klassid kampaaniasse kirja panid.
Kõigi osalenud klasside õpetajate vahel läks loosi Kalev Spa Hotell & Veekeskuse kolm sauna-oaasi kinkekaarti, Tervise Paradiis spaa–hotell & veekeskuse kolm 3 tunni perepääset (2 täiskasvanule ja 2 kuni 15a lapsele), Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi kolm perepääset ja V Spa vee- ja saunakeskuse kolm Deluxe’i 4 tunni perepääset (2 täiskasvanule ja 3 kuni 18a lapsele).

Loosiõnn naeratas Haljala Kooli, Loo Keskkooli, Loksa Gümnaasiumi, Saku Gümnaasiumi, Rocca al Mare Kooli, Paide Hillar Hanssoo Põhikooli, Näpi Kooli, Kunda Ühisgümnaasiumi, Võru Kesklinna Kooli, Abja Gümnaasiumi ja Konguta Kooli õpetajad. Võitjatega võtame ühendust.

Palju õnne kõikidele osalejatele ja võitjatele!

Lisainfo ja auhindade võitjad on leitavad kampaanialehelt: https://www.kooliujumine.ee/ujumisklass/osalejad/

Eesti Ujumisliit tänab kõiki, kes kampaanias osalesid ja aitasid vahetult enne suve laste ujumisoskusele tähelepanu pöörata ning seda veel paremaks muuta!

Samuti soovime tänada kampaania toetajaid – Kalev Spa Hotell & VeekeskusTervise Paradiis spaa–hotell & veekeskusSuper Skypark, Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum, Atlantis H2O AquaparkKadarbiku Köögivili, V Spa vee- ja saunakeskus ja Arena – Proswim – Aitäh!

Täname Kregor Zirki, kes viis peaauhinna võitnud klassile läbi ujumistunni ja andis üle kinkekaardid Proswimilt!

Ilusat suvepuhkust!