miks me seda teeme?

Kampaania eesmärk

Kampaania eesmärgiks on motiveerida õpilasi ujuma õppima, teadvustada ujumisoskuse vajalikkust ja selgitada, mida tähendab “ujumisoskus”.

Kuidas kampaanias osaleda?

Kampaanias osalemiseks tuleb õpetajal kontrollida õpilaste ujumisoskust ujumistunnis. Selleks tuleb tal lugeda kokku, mitu õpilast läbivad edukalt ujumisoskuse kompleksharjutuse ja kui paljud mitte ning kompleksharjutuse läbinud õpilaste arv sisestada siia. Kui õpilane suudab edukalt ujumisoskuse kompleksharjutuse läbida, siis saab öelda, et õpilane tõesti oskab ujuda, kui ei suuda, siis tal tuleb veel ujumises oskusi juurde omandada.

Kampaanias osalemiseks tuleb õpetajal sisestada klassi andmed vormil “Kampaanias osalemine” (leitav lehe ülevalt menüüst). Iganädalaste auhindade võitmis võimalus on kõikidel klassidel, olenemata ujumisoskusese testi tulemustest.

Mis on ujumisoskus?

Eesti ujumisliit on koostöös ujumise õpetajate, päästeameti ja Eesti vetelpääste seltsiga välja töötanud ujumisoskuse kompleksharjutuse, millega saab ujumisoskust mõõta. Kompleksharjutuse järgi tulekski õpetajatel õpilaste ujumisoskust kontrollida.

Ujumisoskuse kompleksharjutus:

Hüppa sügavasse vette, uju 100 m rinnuli asendis, sukeldu, too käega põhjast ese, püsi paigal puhates ja asendeid vahetades kolm minutit, uju seejärel 100 m selili asendis ja välju veest.

NB! Ujuda oskab see, kes suudab harjutuse sooritada jalgu vahepeal põhja panemata ja servast kinni hoides puhkamata.

Mis on ujumisoskus?

Vaata videost ujumisoskuse kompleksharjutust!

Uudised

Õpetajate auhindade võitjaid

Õpetajatest osutusid võitjateks: Hele- Mall Kio Valtu Põhikoolist võitis Värska Sanatooriumi ja Veekeskuse päevapääsme kahele. Arina Berestova Narva Kesklinna Gümnaasiumist võitis Värska Sanatooriumi ja Veekeskuse päevapääsme kahele. Piret Laane Laagri Koolist võitis Värska Sanatooriumi ja …

Auhindade võitjad

Siia postitame kõik auhindade võitjad ja kuupäevad, millal loosimised toimuvad. Peaauhindade võitjad 2018 Saku Gümnaasiumi 7 B klass kes võitsid Tervise Paradiisi veekeskuse 3 tunni pääsmed tervele klassile. Samuti premeerib Tervise …