miks me seda teeme?

Kampaania eesmärk

Kampaania eesmärgiks on motiveerida õpilasi ujuma õppima, teadvustada ujumisoskuse vajalikkust ja selgitada, mida tähendab “ujumisoskus”.

Kuidas kampaanias osaleda?

Kampaanias osalemiseks tuleb õpetajal kontrollida õpilaste ujumisoskust ujumistunnis. Selleks tuleb tal lugeda kokku, mitu õpilast läbivad edukalt ujumisoskuse kompleksharjutuse ja kui paljud mitte ning kompleksharjutuse läbinud õpilaste arv sisestada siia. Kui õpilane suudab edukalt ujumisoskuse kompleksharjutuse läbida, siis saab öelda, et õpilane tõesti oskab ujuda, kui ei suuda, siis tal tuleb veel ujumises oskusi juurde omandada.

Kampaanias osalemiseks tuleb õpetajal sisestada klassi andmed vormil “Kampaanias osalemine” (leitav lehe ülevalt menüüst). Auhindade võitmise võimalus on kõikidel klassidel ja õpetajatel, olenemata ujumisoskuse testi tulemustest.

Mis on ujumisoskus?

Eesti ujumisliit on koostöös ujumise õpetajate, päästeameti ja Eesti vetelpääste seltsiga välja töötanud ujumisoskuse kompleksharjutuse, millega saab ujumisoskust mõõta. Kompleksharjutuse järgi tulebki õpetajatel õpilaste ujumisoskust kontrollida.

Ujumisoskuse kompleksharjutus:

Hüppa sügavasse vette, uju 100 m rinnuli asendis, sukeldu, too käega põhjast ese, püsi paigal puhates ja asendeid vahetades kolm minutit, uju seejärel 100 m selili asendis ja välju veest.

NB! Ujuda oskab see, kes suudab harjutuse sooritada jalgu vahepeal põhja panemata ja servast kinni hoides puhkamata.

Ujumisoskuse omandamiseks ja selle lihvimiseks leiab õppematerjalid www.ujumiskursus.ee koduleheküljelt.

Mis on ujumisoskus?

Vaata videost ujumisoskuse kompleksharjutust!

Uudised

3. loosimine – uued võitjad

19. mail toimus kampaania “Parima ujumisoskusega klass” järjekordne loosimine, kus auhinnakotis oli kaks auhinda. Külastuse Super Skyparki võitis Rocca al Mare 5B klass. Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumisse läheb aga Tartu …

Järgmised loosiauhinnad on jagatud

“Parima ujumisoskusega klassi” 2023. aasta kampaania teine loosimine tõi loosiõnne Viljandi Jakobsoni Kooli 2c klassile, kes võitis tasuta pääsmed Terviseparadiisi veekeskusesse. Palju õnne võitjatele! Võtame võitjaklasside õpetajatega ühendust. Täname kõiki, …